Moda i Uroda

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy

  • 4 lutego, 2024
  • 2 min read
Jak dobrać okulary do kształtu twarzy

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy

Wybór odpowiednich okularów może być trudnym zadaniem, szczególnie jeśli nie jesteśmy pewni, jaki kształt twarzy posiadamy. Jednak dobrze dopasowane okulary mogą znacznie poprawić nasz wygląd i sprawić, że będziemy czuć się pewniej. W tym artykule podpowiemy, jak dobrać okulary do kształtu twarzy, aby wyglądać modnie i stylowo.

Pierwszym krokiem w doborze okularów jest zidentyfikowanie swojego kształtu twarzy. Można to zrobić przy pomocy lustra lub zdjęcia. Istnieje kilka podstawowych typów twarzy: owalna, kwadratowa, okrągła, sercowa i trójkątna. Każdy z nich wymaga innego rodzaju oprawek, aby wyglądać najlepiej.

Owalna twarz

Twarz o kształcie owalnym jest uważana za najbardziej proporcjonalną i uniwersalną. Osoby z takim typem twarzy mogą nosić praktycznie każdy rodzaj oprawek. Jednak najlepiej będą wyglądały delikatne i subtelne modele, które nie będą przytłaczać delikatnych rysów twarzy. Unikaj natomiast zbyt dużych i ciężkich oprawek, które mogą zaburzyć proporcje twarzy.

Jeśli chcesz podkreślić swoją owalną twarz, wybierz okulary z delikatnymi kształtami, takimi jak okrągłe lub półokrągłe. Unikaj ostro zakończonych modeli, ponieważ mogą one sprawić, że twoja twarz będzie wyglądać bardziej kwadratowo. Pamiętaj również o odpowiednim rozmiarze oprawek – powinny one być nieco szersze od twojej twarzy, ale nie za szerokie.

Kwadratowa twarz

Twarz o kształcie kwadratowym charakteryzuje się szerokim czołem i szczęką oraz wyraźnie zarysowanymi liniami żuchwy. Aby złagodzić te cechy, warto wybrać okulary o miękkich i zaokrąglonych kształtach. Unikaj prostych i kanciastych modeli, które będą tylko podkreślać kształt twojej twarzy.

Dobrym wyborem dla osób o kwadratowej twarzy będą okulary w stylu retro lub cat-eye. Mogą one pomóc w stworzeniu bardziej kobiecego i delikatnego wyglądu. Ważne jest również, aby oprawki były nieco szersze od twojej twarzy, aby złagodzić jej kanciaste rysy.

About Author

Redakcja

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *